Ви можете зв'язатися з нами (0462) 675 993

agropartycn@ukr.net

5 Жовтень 2018

Коментарі:

0
 Жовтень 5, 2018
 0
Категорія: Новини, Статті

П’ятнадцята сесія обласної ради сьомого скликання обіцяла бути напружено, адже ще до її початку мітингуючі зібралися біля будівлі. Вимоги були різними – питання підвищення комунальних тарифів, протести щодо поштової реформи, з питань лісів тощо.

Та хвиля громадського обурення дійшла й до сесійної зали.

Депутати прийняли рішення з близько п’ятдесяти питань, що стосувалися обласних програм та закладів бюджетної сфери, а також підтримали ініційоване громадськістю звернення про неприпустимість зростання тарифів на газ, інші енергоносії та про зупинення пілотного проекту «Укрпошти» як такого, що не відповідає інтересам населення області.
Вже згодом протестуючі колективу Городнянського лісгоспу заблокували роботу сесії через ігнорування їхніх законних вимог, – небажання частини обласних обранців передавати лісове господарство під управління в об’єднані територіальні громади.

Після тривалих виступів трудового колективу лісгоспу, на їх захист вийшли депутати обласної ради фракції Аграрної партії.

– «Питання передачі комунальних лісів – місцевим територіальним громадам та сільським радам», – зазначив депутат-аграрій Юрій Болоховець.

Та замість підтримки працівників Городнянського лісгоспу, а також всіх, хто відстоював їх одностайну позицію та право об’єднаних територіальних громад, деякі «обранці» лише звинуватили в створенні хаосу, не перебуванні на робочому місці, й у сепаратизмі.

Депутат Юрій Болоховець після дискусій був вимушений заявити про те, що фракція Аграрної партії готова покинути зал засідань в разі відмови йти на зустріч протестуючим. Оскільки відтерміновуючи прийняття на рівні області передачі лісів до ОТГ та сільських рад, соціально-економічний розвиток громад гальмується. А саме вирішення даного питання є першочерговим для добробуту жителів області.

Наприкінці, працівники лісу наголосили,
що закон зобов’язує обласну раду передати їм у комунальну власність природні ресурси, які належать людям на місцях. А в разі відмови сприяння у вирішенні, пообіцяли подати до суду.
Недійшовши згоди, на невизначений термін у роботі сесії була оголошена перерва.

ЛІСИ – громадам! Беззаперечно, ліси – це золота жила, яка збільшить дохідну частину кожної із громад.

Каменем спотикання це питання стало й на пленарному засіданні 14 сесії Чернігівської обласної ради. Нагадаємо, що тоді голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу, екології, природокористування та земельних відносин Віктор Кияновський виступив із зверненням щодо створення робочої групи про передачу лісів громадам.

Спільна робота комісії, відділів обласної ради, управління комунального майна повинні були розробити напрацювання щодо процедури передачі лісів в ОТГ та підготовлені на наступну сесію.

Віктор Кияновський, коментуючи дане рішення, запевнив громадськість, що депутатська фракція Аграрної партії обласної ради фактично зупинила аферу в сфері лісів області.

Зазначимо, що напередодні чотирнадцятої сесії певні політичні сили намагалися просувати рішення стосовно створення при КП «Чернігівоблагроліс» наглядової ради. Цей орган може змінювати публічність усіх підрозділів підприємства, створення інших органів, надавати дозволи вливання приватного капіталу в статути підприємства.

Та «лісова мафія» не здалася. Й замість спільних напрацювань щодо передачі лісів громадам та розвитку економіки області, ефективність робочої групи не мала результативності. Натомість в порядку денному п’ятнадцятої сесії з’явилися кілька проектів рішень від різних політичних сил, але жоден із них не отримав належної оцінки, що й стало причиною зняття з порядку денного на доопрацювання.

Затягування деякими політичними силами в області передачі лісів призвело до появи, в тому числі, й загрози створення вищезазначеної наглядової ради, а також ще одного з проектів рішень, що включає приховану приватизацію лісів. Згідно з ним, всі дочірні підприємства перетворюються на господарські товариства, а облрада, в результаті цього перестає бути засновником цих товариств. Автори зазначеного процесу планують передачу лише 49 % корпоративних прав до місцевих громад, а 51% прав залишиться за облагролісом. Тобто на прийняття кінцевих рішень громади не можуть впливати.

Виникають сотні питань – чому. Адже прикриваючись добрими гаслами захисників жителів області, деякі політики фактично зрадили інтереси свої виборців. Реформа децентралізації передбачає право громад на землю, лісові багатства тощо для ефективного ними управління, отримання додаткових доходів, а також громадський контроль за кожним кроком за прийнятим рішенням делегованих у місцевих радах управлінців.

Депутати обласної ради від Аграрної партії офіційно заявляють, що й надалі будуть відстоювати інтереси жителів області та кожної громади. Питання передачі земель та лісів в громади і місцеві ради, й добробут Чернігівщини є принциповим для нас. А популістам і замаскованим аферистам не місце в області!

Землю – громадам! Кошти – громадам! Владу – громадам!

ГАЛЕРЕЯ ЗОБРАЖЕНЬ:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *