Ви можете зв'язатися з нами (0462) 675 993

agropartycn@ukr.net

20 Лютий 2019

Коментарі:

0
 Лютий 20, 2019
 0
Категорія: Новини, Статті

За дев’ять років перебування в статусі спочатку депутата обласної ради, а потім і заступника голови, Арсен Дідур вже закріпив за собою імідж людини слова, противника популізму, принципового та виваженого командного гравця.

Своє життєве й депутатське кредо: «Бути чесним, бути щедрим і любити землю, яка дала тобі життя» – він сповна реалізує, виконуючи депутатські повноваження за принципом – ніколи не давати порожніх обіцянок.

А люди, зневірені у владі, в більшості випадків звертаються до депутата як до останньої інстанції з надією на вирішення своїх проблем. Не став винятком і минулий рік, про підсумки якого, власне, і мова.

«Укрпошта», «Чернігівторф», очисні споруди і гуртожиток – крига скресла

При всьому бажанні проблеми, що накопичувалися роками, неможливо вирішити одразу одним рішенням чи розпорядженням. Тим більше, коли цей процес штучно і в переважній більшості незаконно гальмують центральні органи виконавчої влади.

Гостра проблема, що набула масштабного резонансу по всій країні: впровадження на теренах області пілотного проекту ПАТ «Укрпошта» під назвою «Сільське відділення». Непродумані дії посадовців не принесли нічого, крім цілком природного збурення сільського населення та хаосу в сфері надання поштових послуг.

Попри обіцянки керівництва «Укрпошти» «трошки почекати і все буде добре», Арсен Дідур одразу ж озвучив чітку позицію обласної ради:

– Чернігівщина – не розмінна монета олігархів і не поле для проведення так званих соціальних експериментів, які люди сприймають як знущання над ними. Цю псевдореформу нам нав’язали без урахування думки громад, тому запевняю – ми знайдемо важелі впливу, щоб зупинити цей процес.

Спільними зусиллями влади і громади таки достукалися до вищого керівництва країни. І ось уже Президент обіцяє, що мережу сільських відділень буде збережено, а пошук системного рішення проблеми нарешті знайдено.

Тим часом вкотре неспокійно на ДП «Чернігівторф». Працівники підприємства висловили рішучий протест проти чергової спроби змінити директора всупереч чинному законодавству та попереднім домовленостям з керівництвом Державного концерну «Укрторф».

– Обласна рада та депутатський корпус цілком на боці трудового колективу. Проте будьмо реалістами: нашим діям чинять спротив «згори». Але ми робимо все можливе, щоб захистити інтереси людей та підприємства, – запевняє Арсен Дідур.

Так, на останній у минулому році сесії обласної ради одноголосно прийнято звернення до керівництва країни та профільного міністра щодо критичної ситуації, спровокованої неправомірними діями посадових осіб Міністерства енергетики та вугільної промисловості і державного концерну «Укрторф» стосовно ДП «Чернігівторф».

Майже рік на контролі Арсена Дідура – будівництво очисних споруд в Куликівці, яке велося непрофесійно, зі значними порушеннями та недотриманням визначених термінів. До того ж, достеменно невідомо, куди все-таки поділися 7,5 мільйона гривень, виділених у 2015 році з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Нині справою займаються правоохоронні органи, йде розслідування.

А в Бобровиці били на сполох через проживання внутрішньо-переміщених осіб у студентському гуртожитку №2 Бобровицького коледжу економіки та менеджменту ім. О. Майнової, які перетворили споруду на соціально небезпечний об’єкт.

Завдяки вчасному втручанню Арсена Дідура та відповідних служб питання вдалося вирішити.

– Усі резонансні питання ми продовжуємо тримати на контролі, – підкреслює Арсен Дідур.

Від сесії до сесії…

Той, хто думає, що функція депутата обласної ради полягає лише у правильному голосуванні на сесії, глибоко помиляється. Найголовніша і, мабуть, найважча робота – у міжсесійний період. Тим більше коли ти не лише депутат, але ще й заступник голови з досить широким спектром обов’язків та високою планкою відповідальності.

Не прихильник кабінетного стилю роботи, Арсен Дідур надає перевагу особистому спілкуванню зі своїми виборцями, керівниками органів місцевого самоврядування та громадськими організаціями.

Систематично палко дискутує з депутатами на сесіях районних, сільських, селищних рад та в.о. старост – адже лише в режимі діалогу можна зрозуміти, чим живе район та принагідно напрацьовувати механізми, які дозволять вирішити цілий комплекс питань.

– У депутатській роботі маю принцип: довіру людей треба не лише заслужити, а й виправдати. І не популістськими обіцянками, а конкретними справами. Тому й допомагаю тим, хто готовий працювати на благо громади, бачить перспективу її розвитку і вірить у результат, – каже Арсен Володимирович.

І таких ентузіастів, на щастя, вистачає, а отже – є з ким працювати. Так, за сприяння Арсена Дідура у селі Вересоч на Куликівщині впорядковували свердловину для води: відремонтували насос, поклали тверде покриття, в альтанці замінили дах і пофарбували.

Завдяки йому сільська амбулаторія в Орлівці зробила значний запас ліків для надання невідкладної екстреної медичної допомоги.

Також посадовець відгукнувся на звернення ГО «Куликівська районна спілка ветеранів АТО» і виділив кошти на легалізацію ГО та встановлення пам’ятника воїнам АТО на Алеї героїв.

Одним з перших матеріально долучився до збору коштів на огородження кладовища, де похований 19-річний кіборг Сергій Парубець.

Відгукнувшись на тривожний лист інваліда першої групи Артема Велігорського з Куликівки, який втратив можливість пересуватися, але не бажання жити, Арсен Дідур матеріально підтримав молоду сім’ю, яка самотужки вирішила добудувати житло.

Він же допоміг Артемові взяти участь в обласній спартакіаді «Сильні духом» для людей з інвалідністю, яка за підтримки обласного осередку Аграрної партії та особисто Арсена Дідура вже втретє відбулася у Чернігові.

– Наша політична сила належить до тих, хто згадує про людей з інвалідністю не лише напередодні свят або чергових виборів. Ми вже давно досить продуктивно співпрацюємо з головою ради ГО «Інтеграція» Дмитром Соболєвим, переймаємося проблемами людей з особливими потребами та постійно відгукуємося на прохання про допомогу, – говорить посадовець.

Жителі села Макошине Менського району неодноразово скаржилися на критичний стан дороги до районного центру. Завдяки втручанню заступника голови обласної ради дорога Мена-Макошине приведена до ладу.

А Макошинське відділення Менської районної лікарні поповнилося новим циркулярним насосом.

Усе найкраще – дітям!

Вирішуючи проблеми дорослих, Арсен Дідур уважно прислухається і до прохань юних ентузіастів у районах, якими опікується. Каже: майбутнє країни – за молоддю: інтелектуальною, креативною і допитливою, яка щиро вірить у те, що здатна змінити світ. Саме такі діти нині опановують шкільну програму на Куликівщині та Менщині, здобуваючи все нові перемоги у різноманітних конкурсах та олімпіадах не лише обласного та всеукраїнського, але й міжнародного значення.

Для підтримки обдарованої молоді і заохочення школярів до процесу навчання Арсен Дідур започаткував інноваційні свята «Зірковий Олімп» у Ковчині, «Сходинки до успіху» у Горбовому та «Запали свою зірку» у Дроздівці, на яких вшановують найрозумніших учнів.

– Я вірю в цих дітей і навіть дещо заздрю їхнім амбітним планам. Ще трохи – і вони впишуть нові сторінки в історію не лише свого району, а й усієї країни, – ділився враженнями Арсен Дідур після спілкування з молоддю.

А в центрі смт Березна тепер є Алея закоханих з гарною альтанкою – так він долучився до втілення в життя ініціативи випускників Березнянської школи, які зажадали мати в рідному селищі затишне місце для відпочинку та романтичних зустрічей.

Не залишаються поза увагою і найменші дітлахи у садочках та школах – Арсен Володимирович подбав про те, щоб для них торік були придбані меблі, книжки, спортивний інвентар і навіть штучна ялинка на свято Нового року.

– Дитинство швидко закінчується, – усміхається він. – А якісна освіта – найкращі інвестиції в майбутнє наших дітей. І я бачу, що у нас підростає потужний потенціал творчо обдарованої молоді.

Праця на перспективу

Саме так оцінює Арсен Дідур свою діяльність на посаді заступника голови обласної ради. Адже значна частина проблем, піднятих під час нарад та робочих поїздок, згодом лягають в основу звернень, рішень депутатського корпусу та обласних програм.

Торік Арсен Дідур очолив басейнову раду Десни та верхнього Дніпра. Подякував присутнім за довіру:

– Я переконаний, що спільна робота допоможе зберегти природні ресурси, які ми маємо, та покращить загальний стан екології басейну.

Життя підкидає теми не лише для роздумів, але й для дій. Так, протягом року не припинялася робота обласного антирейдерського штабу, створеного з метою захисту прав землевласників та представників аграрного бізнесу. І хоча прямих випадків рейдерства на Чернігівщині виявлено не було, штаб оперативно реагував на кожний тривожний сигнал.

– Сільгоспвиробники повинні знати, що влада в області є, і вони будуть захищені від спроб недобросовісних ділків незаконно заволодіти їхнім майном та землями, – наголошував Арсен Дідур.

Також другий рік він як представник Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців «Федерація роботодавців агропромислового комплексу та продовольства України» входить до складу регіональної конкурсної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів ДФРР.

– Перевагу в оцінюванні надаємо проектам, спрямованим на розвиток інфраструктури громад, створення нових робочих місць і, як наслідок – збільшення надходжень до місцевих бюджетів, – пояснив посадовець.

Крім цього, заступник голови обласної ради продовжив роботу в складі Галузевої тристоронньої соціально-економічної ради при Міністерстві аграрної політики та продовольства України, до якої він входить з боку роботодавців.

– Я завжди працюю з людьми і для людей. А вони хочуть реальних результатів від діяльності своїх обранців, а не популістських заяв, – каже Арсен Дідур про свою роботу.

Фракція однодумців

Фракція Аграрної партії України в обласній раді – не дуже велика за чисельністю, проте потужна і збалансована. Ключовим принципом її діяльності є вільний діалог щодо прийняття найбільш актуальних для Чернігівського краю рішень.

– Це – міцна команда професіоналів, які конкретними справами довели свою здатність змінювати область та відстоювати інтереси виборців. У нашій фракції є досвідчені фахівці у певних сферах, тому ми активно висловлюємо свою позицію в питаннях аграрного сектору, екології та поводження з лісовими ресурсами, – запевняє Арсен Дідур.

Так, фракція Аграрної партії активно виступає за передачу лісів нинішніх райагролісгоспів комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» у власність об’єднаних територіальних громад. На передостанньому пленарному засіданні обласної ради консенсус із цього питання так і не було знайдено. Більше того, окремим політичним силам таке рішення цього питання зовсім не до смаку через певні власні інтереси в цій галузі.

Проте позиція аграріїв залишається незмінною: спільно шукати шляхи вирішення такої проблеми у законодавчому полі, аби повернути людям те, що їм має належати по праву.

А на останній у 2018 році сесії за ініціативи фракції Аграрної партії прийнято Звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства інфраструктури України, Державного агентства автомобільних доріг України щодо збільшення фінансування поточного середнього ремонту автомобільних доріг в Чернігівській області.

Також одноголосно депутати підтримали Звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Далі – буде!

Маючи за плечима суттєвий багаж добрих справ, авторитет і повагу людей, Арсен Володимирович має ще багато планів на майбутнє.

– Відома істина: хто хоче працювати – шукає можливості, хто не хоче – причини для відмови. Особисто я прихильник єдності слова й діла, лише тоді можна сподіватися на результат.

Довіру людей вважаю головною оцінкою своєї роботи, тому попри всі негаразди і підводні течії нашого політикуму залишаюся вірним своїм принципам та обіцянкам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *