Ви можете зв'язатися з нами (0462) 675 993

agropartycn@ukr.net

15 Травень 2019

Коментарі:

0
 Травень 15, 2019
 0
Категорія: Новини, Статті

Вражаюче свято драйву, шквал емоцій, гарного настрою і неперевершених вражень подарували чернігівським шанувальникам «Літаючі грузини». Саме так у всьому світі називають державний ансамбль танцю Грузії «Батумі».
Кожен присутній на концерті відчув вражаючу харизму і танцю, і виконавців, яка передавалася зі сцени глядачам. Без перебільшення можна сказати, що більшу частину концерту зал супроводжував бурхливими оплесками і криками «Браво!!!». Долоні у глядачів після концерту були гарячими.
«Батумі» — це унікальна хореографія, динамічні пристрасні танці, приголомшлива техніка, високий артистизм і складні акробатичні трюки. І все це — у супроводі живої музики. Це важко передати словами, це варто просто побачити.
Український травневий тур 2019 року, присвячений 30-річчю колективу, розпочався із Чернігова.

Екскурс в історію

Колектив із самого початку був сформований лише з професійних танцівників. І взяту планку ансамбль тримає і досі.

За роки існування керівниками та головними хореографами ансамблю були відомі, імениті, титуловані артисти й постановники грузинських національних танців. Сьогодні художній керівник ансамблю — заслужений артист Аджарії, кавалер ордена Честі Таймураз Болквадзе.

А з 2011 року головним хореографом став відомий танцівник і хореограф, кавалер ордена Честі Шалва Гогуадзе, який протягом 9 років був провідним артистом ансамблю «Сухішвілі». Його поява в «Батумі» сприяла збереженню традицій грузинської культури. Завдяки йому репертуар колективу збагатився новими оригінальними постановками, яких немає в жодному танцювальному ансамблі Грузії.

Саме Шалва готував відомого в Україні грузинського «холостяка» Іраклі Макацарія до участі в програмі «Танці з зірками». За роки свого існування ансамбль гастролював у різних країнах світу — від Ізраїлю до Китаю.

А в грудні 2014 року «Батумі» виступив у Палаці культури «Україна» зі всесвітньовідомим віртуозним музикантом Василем Попадюком і його оркестром. Через рік ансамбль удруге відвідав Україну як почесний гість на ювілейному концерті заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П. Вірського.
На рахунку колективу немало нагород і визнань. Минулого року в листопаді був черговий тур Україною, під час якого ансамбль відвідав і Чернігів.

Ми рідні по духу та вірі

Приємно, що цьогорічний ювілейний тур розпочався саме з древнього Чернігова. До організації заходів долучилося і молодіжне крило Аграрної партії. Активісти зустріли артистів і організували для них екскурсію історичними місцями обласного центру. Усі були просто в захваті. Грузини — православні, і це нас об’єднує, — кажуть у колективі.

Після дощового тижня Чернігів зустрів грузинських друзів сонячною погодою. Вони відвідали Антонієві печери, Троїцький собор, побували на Болдиній горі.
Під час відвідин Троїцького собору в храмі якраз вінчалися молодята. Артисти привітали їх зі святом, подарували квитки на свій концерт і, звісно, фото на пам’ять.

Шалва Гогуадзе, головний хореограф:

— Щиро дякую чернігівцям за організовану екскурсію і теплий прийом глядачів під час нашого концерту. Ми відвідали історичні місця вашого міста й отримали величезне задоволення. Навіть важко передати це словами. Грузини — православний народ, і все, що пов’язано з вірою, — для нас святиня. Ми мали змогу доторкнутися до святих мощів. У вас приємні та привітні люди. Нам усе дуже сподобалося. Сподіваюся, це не останні наші гастролі у вашому прекрасному місті.

Хочу подякувати організатору наших концертів в Україні — благодійному фонду «Україна — час відродження» і її директору Валерії Бурковській. А також усім, хто організував нам таке чудове знайомство з Черніговом: Андрію Корнакову та його команді.

Іраклій Буадзе, головний менеджер ансамблю:

— Переконаний, що чернігівська земля — одне з найсвятіших місць України. Неймовірне враження отримали від відвідування Антонієвих печер і Троїцького собору, де покояться мощі святих. Місто чисте й зелене. Ми були в листопаді минулого року і зараз — це два різних міста. У вас чудовий глядач. Гарний прийом, оплески, сприйняття нашої творчості — це все ще більше заводить наших артистів і дає стимул працювати далі.

Ніно Тугуші, заслужена артистка Аджарії:

— У Чернігові ми вдруге, і цього разу, як і минулого, ми отримали теплу зустріч і бурхливі оплески глядачів. Мені подобається чернігівська публіка, і я була дуже задоволена, коли дізналася, що наш тур Україною ми починаємо саме з Чернігова. Я дуже люблю Україну. Нас привітно й тепло зустріли. Видалася гарна сонячна погода. У мене подруга в Батумі родом із Чернігова. Так що з вашим містом я познайомилася задовго до того, як приїхала в Україну.

Аміран Махарадзе, соліст ансамблю:

— Дивовижне враження від екскурсії містом і старовинними святими місцями. Це був шок у самому доброму й високому розумінні цього слова. Моя душа очистилася, і я це відчував. Нам усім сподобався Чернігів. У нас з українцями одна віра. Ми — православні. Не менш чудове враження від чернігівського глядача. Ми любимо Україну і з задоволенням приїжджаємо сюди з концертами та гастролями.

Керівник молодіжного крила Аграрної партії Андрій Корнаков від початку й до кінця візиту в Чернігів опікувався колективом «Батумі». Вони навіть подружилися. Його особисте враження і від спілкування, і від концерту най, най, най…… найкращі!

Андрій Корнаков, керівник молодіжного крила Чернігівської обласної організації Аграрної партії:

— Молодіжне крило Аграрної партії долучається до підтримки будь-яких заходів: спортивних, культурних, флеш-мобів. Також самі їх організовуємо. У першу чергу це робиться для людей. Чернігів — місто, відкрите для туристів і гостей. І мені дуже хочеться, щоб кожен, хто в нас побував, захотів приїхати ще. Нам є що показати і чим похвалитися.

А особисто для мене — це нові зустрічі, нові знайомства, нові враження. Колектив «Батумі» — це супер! Чудові привітні люди й неперевершені танцюристи. Я мрію, щоб молодь більше переймалася вивченням традицій і культур різних народів. Сучасні музика й танці — то здорово, але національні багатства — то духовність і незабутні враження.

Валентина Михайлова

Фото – Віктора Кошмала та Андрія Дєрзкого

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *