Ви можете зв'язатися з нами (0462) 675 993

agropartycn@ukr.net

Наталія Халімон: «Наші аматори народної сцени заслуговують на те, щоб їх підтримували»

6 Червень 2018

Коментарі:

0
 Червень 6, 2018
 0

Розвитку культурно-мистецького простору в об’єднаних громадах сьогодні приділяється особлива увага. У першу чергу тому, що кожне село або селище, містечко або місто може похвалитися своєю унікальною культурною спадщиною, талантами та здобутками.

Аматорські колективи, які зі впертою затятістю в будь-яку погоду проводять репетиції в клубі, що не обігрівається, а потім привозять перемоги з конкурсів і фестивалів, завжди викликають повагу та захоплення. Ними пишаються, їх хвалять, але фінансування на такі ініціативи не завжди вистачає, оскільки «є більш важливі та нагальні проблеми: дороги, освітлення, соціальна сфера тощо».

Куликівська об’єднана територіальна громада серед своїх пріоритетів визначила підтримку аматорського мистецтва і творчих колективів громади. У цьому переконалися журналісти, які побували в громаді в рамках прес-туру, організованого Чернігівською організацією Аграрної партії.

Як зазначила під час зустрічі голова Куликівської селищної громади Наталія Халімон, аматори народної сцени Куликівщини заслуговують на те, щоб їх підтримували: «Якщо люди, стомлені після роботи, маючи господарство та городи, знаходять час прийти в Будинок культури на репетиції, а потім ще й із концертами виступати, це потрібно підтримувати. Наша громада так і робить. У цьому нам допомагають депутати від Аграрної партії».

Куликівська громада об’єднала практично весь район. Тут залишилася інфраструктура, яку планують зберегти й відновити. Громада активно підтримує культурні традиції, які здавна формувалися на її території. У червні пройшов сьомий мандрівний фестиваль «Народні скарби Куликівського краю». У 2018 році творчі колективи Куликівщини приймало село Бакланова Муравейка. До свята мистецтва відремонтували сільський клуб за рахунок бюджету громади, і, звичайно, усі витрати на проведення свята ОТГ взяла на себе.

Організатори зазначають: «Із кожним роком кількість учасників збільшується, а фестиваль чимдалі більше набуває популярності».

Село Дроздівка може похвалитися не лише історичним зв’язком із Прокоповичем та заснуванням у XV сторіччі. А й сильними творчими колективами, які перемагають на фестивалях і конкурсах — як місцевих, так і всеукраїнських.

Фольклорний ансамбль «Дивосвіт» утворився в 2010 році за ініціативи тодішнього керівника Будинку культури Віктора Береговця. Сьогодні колективом керує Наталія Береговець.

«Жінки різні за віком, професіями, у кожної свій життєвий досвід. Вони збираються на репетиції, співають, обговорюють пісні, вибирають репертуар. Але вони завжди сповнені ентузіазму та натхнення», — розповіла Лариса Пилипенко, учителька за професією та солістка дроздівського клубу.

За її словами, із цим колективом пов’язана цікава історія. Справа в тому, що одним із джерел пісень є старенький зошит мами учасниці хору Антоніни Онисимівни Велигорської, яка мала дуже гарний голос і гарно співала. Серед жителів Дроздівки й досі ходить розповідь про її оцінку творчих здібностей «Дивосвіту»: «Небіди, тобто непогано, але є над чим працювати».

Танцювальний колектив «Зоряна» об’єднав кілька поколінь. У ньому танцюють і діти, і дорослі. Незважаючи на те, що колектив створений нещодавно, він також перемагає в конкурсах і користується популярністю серед глядачів. Його творчий керівник Оксана сама ставить хореографічні номери і шиє костюми для виступів.

«Колись на концерти приходило мало людей, а тепер ситуація змінилася. Виступи наших колективів збирають повні зали. Аншлаги на всіх заходах. Артисти виховали свого глядача: люди приходять із квітами, аплодують, у кінці концерту встають. Ми пишаємося нашими глядачами, і завжди приємно, коли повна зала людей», — сказала Лариса.

Як зазначила Наталія Халімон, ці два колективи є перлинками Куликівської громади. Вона подякувала їм за ентузіазм, бажання творити прекрасне, зберігати народні традиції.

Марічка Свєтікова

ГАЛЕРЕЯ ЗОБРАЖЕНЬ:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *