Ви можете зв'язатися з нами (0462) 675 993

agropartycn@ukr.net

15 Березень 2019

Коментарі:

0
 Березень 15, 2019
 0

Очисні споруди обов’язково потрібні кожному населеному пункту, щоб відходи від громадських, житлових, сільськогосподарських і виробничих об’єктів не потрапляли в навколишнє середовище в своєму початковому вигляді. Це і екологічна безпека громади, і здоров’я жителів, а також життя флори і фауни.

Реконструкція очисних споруд в багатьох громадах на Чернігівщині є вимогою часу, адже строки есплуатації вже давно перевищили будь-які норми. Відходи й підприємства, й населення в каналізацію, зовсім не схоже на те, на що розраховували при проектуванні та будівництві споруд минулого століття. Якщо одного дня каналізаційні очисні споруди все ж таки не витримають і зупиняться, то будь-яке місто чи селище залишиться не лише без каналізації, а й без води.

“Питання заміни застарілих технологій очистки на сучасні у селищі Варва виникло вже досить давно. Дані споруди не можуть забезпечити належну якість очищення стоків та гарантувати відсутність імовірності витоків та виникнення загрозливих екологічних ситуацій. Місцева рада неодноразово відпрацьовувала це питання. Реконструкцію каналізаційних очисних споруд стримувала відсутність джерел фінансування,” – говорить Руслан Ніязов, директор КП “Господар” Варвинської селищної ради.

Варвинський селищний голова Валентина Саверська-Лихошва переконана, що всі рівні місцевої влади мають об’єднуватися в питанні побудови успішної громади. “Наразі ми маємо докладати максимум зусиль, щоб попередити екологічне лихо. Адже це від цього залежить стан здоров’я людей і екологія навколишнього середовища. А самотужки ні селищна рада, ні підприємство зі своїм бюджетом вирішити цю проблему не зможемо. Тому і звернулися за допомогою до наших депутатів в обласній раді.”

Бажання перетворити життя громади відчутно на краще – це, по великому рахунку, основний принцип процесу децентралізації, який активно впроваджується на Чернігівщині.

Заступник голови обласної ради, заступник голови обласної організації Аграрної партії Арсен Дідур переконався у цьому під час перебування у Варвинській ОТГ на прохання голови селищної ради Валентини Саверської-Лихошви щодо реконструкції каналізаційних очисних споруд, аварійний стан яких невдовзі може призвести до екологічної катастрофи. “Разом з депутатом обласної ради від Аграрної партії Сергієм Гайдаєм побували на об’єкті, вивчили ситуацію, яка й справді складна. Наразі об’єкт включено до проекту переліку видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на цей рік. Сподіваюся на підтримку однодумців,” – говорить Арсен Дідур.

“Сьогодні навколо вирішення питання з реконструкції очисних споруд у Варві об’єдналася і влада, і громада. Так має бути завжди, адже лише спільними кроками можна здійснити реальні зміни”, – говорить заступник голови Аграрної партії, депутат обларади Сергій Гайдай. “В Аграрній партії ми завжди відстоюємо позицію попередження і локалізації забруднення навколишнього середовища. Наше завдання сприяти та допомагати громадам в пошуках шляхів співфінансування реконструкції каналізаційних очисних споруд в громадах на Чернігівщині.”

ГАЛЕРЕЯ ЗОБРАЖЕНЬ:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *