Ви можете зв'язатися з нами (0462) 675 993

agropartycn@ukr.net

27 Липень 2018

Коментарі:

0
 Липень 27, 2018
 0

«Далека красо моя! Щасливий я, що народився на твоєму березі, що пив у незабутні роки твою м’яку, веселу, сиву воду, ходив босий по твоїх казкових висипах, слухав рибальських розмов на твоїх човнах і казання старих про давнину, що лічив у тобі зорі на перекинутому небі…» – так писав про Десну Олександр Довженко, що народився на Сосниччині.

Чернігово – Сіверська земля має безліч цікавих місць, що перехоплюють дух. Наразі модно говорити про еко-туриз, але будь-які унікальні споруди, пам’ятки і природні надбання необхідно підтримувати і зберігати для майбутніх поколінь.

Вітряки ще здавна створювали особливий колорит наших сіл, польових доріг. Біля них подорожні відпочивали, по них відмірювали дорогу. Це були наче сторожові вежі. Сьогодні вітряків залишилися одиниці.

Вітряний млин в с.Купчичі Сосницького району побудований в 1914 році. Під час війни 1941-1945 років обгоріли крила і верхня частина дерев’яного зрубу вітряка. На початку 90-х років вітряк частково був відремонтований силами колгоспу «Родина». Після розпаювання майна колективної власності переданий на баланс Змітнівської сільської ради. В 2016 році силами сільської ради частково впорядковано прилеглу територію.

В Аграрній партії добре розуміють, що наше основне завдання – це зберегти найдорожче й збудувати найкраще. Тому завдяки ініціативності місцевих жителів та перемозі у обласному конкурсі грантів по розвитку громад, що проводиться Благодійним фондом “Аграрна родина Чернігівщини” за підтримки голови Чернігівської обласної організації Аграрної партії Сергія Гайдая вітряний млин в С.Купчичі отримає нове дихання!

В результаті реалізації проекту споруда млина буде відремонтована та оброблена антисептиками для попередження пошкодження шкідниками та гниття деревини. Споруда буде використовуватись жителями с.Купчичі для помолу зерна та буде об’єктом туристичного маршруту.

“Аграрна партія не займається пустослів’ям. Для нас важливо будувати країну знизу, об’єднуватися заради реалізації спільної мети – зробити життя кращим тут і сьогодні, допомагати громадам. Необхідно реанімувати історичні пам’ятки, бо зазвичай в місцевих бюджетах відсутні додаткові кошти. Приємно, коли приїздять в Качанівку чи Батурин гості з усієї області, країни, а також із-за кордону, щоб пишатися унікальними місцями. Відбудова вітряного млина це ще один крок для створення історичного та культурного осередку та теренах області,” – говорить Сергій Гайдай, голова обласної організації Аграрної партії, депутат обласної ради.

ГАЛЕРЕЯ ЗОБРАЖЕНЬ:

Офіційне вручення коштів для відбудови вітряноного млина. На фото – представник Благодійного фонду “Аграрна родина Чернігівщини”, голова Сосницької районної організації Анатолій Кашич, активіст Аграрної партії Валентина Панченко та Змітнівський сільський голова Дмитро Іващик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *